Порошенко = корупція

Україна після майдану, яка вона? Що змінилось після листопада 2013 року коли силою розігнали студентів – підступно, вночі. За що в січні-лютому 2014 року загинуло більше сотні людей на майдані? За що гинуть люди зараз? Давайте проаналізуємо, яких змін зазнала країна після майдану.

Головною віхою розвитку країни стала корупція. Вона всюди і з кожним днем набирає все більшої сили. Корупція як соціальне явище має виразне політичне забарвлення: з одного боку, вона є продуктом діяльності влади, з іншого –визначає саму сутність влади Порошенко.

Політична корупція охопила всі гілки та інститути державної влади, місцевого самоврядування і є головною перепоною на шляху подальшого розвитку України, як повноцінної демократичної держави. Масштаб поширення цього явища у владних і політичних інстутах дозволяє характеризувати політичну корупцію як невід’ємний атрибут їх повсякденної діяльності.

Політична еліта України виявилася не готовою сприйняти некорумпований стиль політичної поведінки і владної діяльності, а відтак – не готовою до повномасштабної і, головне, реальної протидії корупції. Вона поступово стала нормою стосунків у державних і політичних колах. Політики та державні діячі убезпечили себе від політичної відповідальності. Канали впливу громадян на владу практично заблоковані. Система виборів до Парламенту та більшості органів місцевого самоврядування не дозволяє виборцю впливати на їх персональний склад. Практично неможливо реалізувати право громадян і здійснити процедуру імпічменту Президента, чи притягнути народного депутата до кримінальної відповідальності. Найбільш вразливими до політичної корупції виявилися органи, які мають бути першими у протидії їй – суди та правоохоронні структури, що б потрапити туди, необхідно заплатити якусь певну сумму, або бути чиїмось родичем. Подальше поширення корупції в Україні загрожує її національній безпеці, оскільки знижує ефективність дій влади, підриває її суспільну легітимність, зневіру у цінностях демократії та верховенства права. Це має своїм наслідком зниження рівня конкуренто- спроможності країни на світовій арені, її здатності адекватно реагувати на внутрішні та зовнішні виклики.

Порошенко, Аваков та Ко! Коли ви вже зупинитесь? Скільки ще вибудете «пити кров» з України?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.